Apteka Rodzinna

Promocja

6.99

Uroda dla każdego

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Wszyscy wiemy, że słońce korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i urodę. Przede wszystkim w słoneczne dni zwiększa się produkcja witaminy D, odgrywającej istotną rolę w zachowaniu równowagi fosforanowo-wapniowej u dzieci i dorosłych. Jednak nie można zapominać, że promienie słoneczne należy dozować z umiarem. Promieniowanie docierajace do Ziemi wywołuje bolesne poparzenia naskórka, przesusza skórę (promienie UVB), może także uszkadzać włókna kolagenowe i prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry (promienie UVA). Na rynku istnieje wiele różnych kosmetyków, które pozwalają nam na małą, średnią lub wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Mówimy oczywiście o preparatach z fitrami przeciwsłonecznymi.

FILTRY PRZECIWSŁONECZNE to związki chemiczne, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzielimy je na dwie grupy:

 • FILTRY FIZYCZNE - odbijają i rozpraszają promienie słoneczne, zawierają substancje wielkocząsteczkowe, takie jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu;
 • FILTRY CHEMICZNE - pochłaniają promieniowanie słoneczne docierające do skóry, należą do nich pochodne kwasu salicylowego i cynamonowego oraz dibenzoilometanu.

Dobry preparat fotoochronny powinien zawierać jeden filtr fizyczny i kilka chemicznych. 

W tej chwili dostępne są kosmetyki chroniące przed słońcem dostosowane do każdego rodzaju skóry: suchej, tłustej, trądzikowej. Niektóre linie kosmetyków posiadają także kremy z filtrami do cery dojrzałej oraz oczywiście preparaty fotoochronne dla dzieci i niemowląt. Wybierać można także wśród konsystencji preparatu (kremy, mleczka, balsamy, pianki, olejki) oraz sposobu nanoszenia na skórę.

A oto nasze niektóre propozycje...

Apteka Rodzinna filtry przeciwsłoneczne

PODSTAWOWE ZASADY OCHRONY SKÓRY PRZED SŁOŃCEM

 • Unikaj słońca w czasie największego upału, w godzinach między 1100 a 1500.
 • Pamiętaj o nakryciu głowy.
 • Pij dużo płynów.
 • Stosuj kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Preparaty takie nakładaj zawsze równomiernie na czystą i suchą skórę 15 - 20 minut przed wyjściem na słońce. Jest to bardzo ważne, gdyż składniki kosmetyku muszą się wchłonąć zanim zaczną działać.
 • Pamiętaj aby co 2 - 3 godziny ponownie nanosić krem z filtrem na skórę, koniecznie po kąpieli w wodzie lub dłuższym leżakowaniu.
 • Chroń oczy przed słońcem nosząc ciemne okulary.
 • Chroń znamiona, zastosuj specjalne plastry maskujące na znamiona.
 • Chroń przed słońcem swoje dzieci! Zastosuj najwyższą ochronę przeciwsłoneczną przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Unikaj bezpośredniego wystawiania swoich pociech na działanie promieni słonecznych. W upalne dni zakładaj im przewiewne ubrania, pamiętaj o nakryciu głowy i nie przegrzewaj dzieci!
 • Filtry, nawet te o najwyższym faktorze, nigdy w pełni nie chronią przed słońcem. Faktyczna ochrona przeciwsłoneczna jest zawsze niższa niż ta deklarowana przez producenta. Nawet stosując filtr SPV 50+ można się opalić.
 • Niektóre leki mogą powodować fotoalergię - zapytaj o nie swojego farmaceutę.

Po więcej porad i wskazówek dotyczących bezpiecznego opalania zapraszamy do Aptek Rodzinnych!
Znajdziesz tutaj szeroką gamę preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi a nasz personel pomoże Ci wybrać ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie!