Apteka Rodzinna

Promocja

4.99

Zdrowie całej rodziny


POKONAJ ALERGIĘ!

Wiosna, lato to wspaniały czas. Na zewnątrz robi się zielono, kolorowo, przyroda budzi się do życia a człowiek nabiera nowej energii i siły do pracy. Jednak dla niektórych osób ten czas kojarzy się głownie z nieprzyjemnymi objawami alergii. O alergii mówi się, że jest chorobą cywilizacyjną XX i XXI wieku, zapada na nią także coraz więcej osób, bez względu na wiek.
Czym właściwie jest ALERGIA...?

ALERGIA to niewłaściwa reakcja układu odpornościowego na zawarte w środowisku substancje zwane ALERGENAMI. Polega ona na wytwarzaniu immunoglobulin, które łączą sie z komórkami tucznymi, odpowiedzialnymi za wyrzut substancji o charakterze zapalnym (m.in. histaminy). To własnie te substancje są odpowiedzialne za objawy alergii:

  • katar,
  • łzawienie oczu,
  • wysypka i świąd,
  • duszność,
  • biegunka i bóle brzucha po zjedzeniu jakiegoś pokarmu.

Bardzo silna alergia może również doprowadzić do  WSTRZĄSU ANAFILAKTYCZNEGO, który jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia.

ALERGENAMI są białka, które wchodzą w skład organizmów roślinnych i zwierzęcych, a także są to fragmenty różnych substancji oraz leki.

W naszych Aptekach wiemy jak skutecznie minimalizować i leczyć przykre objawy alergii. Posiadamy szereg preparatów, które podniosą jakość życia u pacjentów z różnymi alergiami. W zależności od stopnia nasilenia objawów polecamy leki, w postaci tabletek doustnych, posiadające w swoim składzie substancje przeciwuczuleniowe, takie jak:

lek na alergię

Ceteryzyna (ALLERTEC WZW)

Zawiera 10 mg ceteryzyny w postaci tabletek powlekanych.
Działa przeciwalergicznie.
Wskazania: alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (katar sienny), kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie oraz pokrzywka idiopatyczna.
Dawkowanie: 1 tabletka na dobę (dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia), pól tabletki dwa razy na dobę (dzieci od 6 do 12 lat).

Apteka Rodzinna lek na alergię

Feksofenadyna (Allegra)

Zawiera 120 mg feksofenadyny w postaci tabletek powlekanych.
Działa przeciwalergicznie.
Wskazania: objawy kataru siennego (kichanie, swędzenie nosa, katar lub uczucie zatkanego nosa) oraz swędzenie, łzawienie i zaczerwienienie oczu.
Dawkowanie: 1 tabletka na dobę.

 

lek na alergię

Loratadyna (Flonidan Control)

Zawiera 10 mg loratadyny w postaci tabletek doustnych.
Działa przeciwalergicznie, nie wywołuje senności.
Wskazania: alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa (kichanie, katar), swędzenie i pieczenie oczu oraz pokrzywka.
Dawkowanie: 1 tabletka na dobę.

 

 

UWAGA! Powyższe leki przeznaczone są dla pacjentów powyżej 12 roku życia. Jeśli po 3 - 5 dniach stosowania danych leków objawy nasilają się lub nie ustępują, należy skontaktować się z lekarzem.

Apteka Rodzinna lek na alergię   Apteka rodzinna lek na alergię

Dodatkowo, pomocne w łagodzeniu objawów alergii są preparaty musujące z wapnem, takie jak Allertec Wapno i Allertec Ukąszenia spray oraz substancje o działaniu miejscowym, łagodzace świąd i pokrzywkę, w postaci żeli na zmiany skórne (Foxil żel).

 

 apteka rodzinna lek na alergię

 

To tylko niektóre nasze propozycje pozwalające zmiejszyć uciążliwość alergii. Jeśli chcą Państwo zasięgnąć więcej informacji na podany temat
ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NAJBLIŻSZEJ APTEKI RODZINNEJ.

Tran z rekina *60 kapsułek
Tran z rekina *60 kapsułek
9.99
więcej informacji
Magnez B6 forte *30 kapsułek
Magnez B6 forte *30 kapsułek
4.99
więcej informacji
Hepa Life Forte *40 kapsułek
Hepa Life Forte *40 kapsułek
6.99
więcej informacji