Apteka Rodzinna

Promocja

4.99

Uroda dla każdego

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

Wszyscy wiemy, że słońce korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, zdrowie i urodę. Przede wszystkim w słoneczne dni zwiększa się produkcja witaminy D, odgrywającej istotną rolę w zachowaniu równowagi fosforanowo-wapniowej u dzieci i dorosłych. Jednak nie można zapominać, że promienie słoneczne należy dozować z umiarem. Promieniowanie docierajace do Ziemi wywołuje bolesne poparzenia naskórka, przesusza skórę (promienie UVB), może także uszkadzać włókna kolagenowe i prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry (promienie UVA). Na rynku istnieje wiele różnych kosmetyków, które pozwalają nam na małą, średnią lub wysoką ochronę przeciwsłoneczną. Mówimy oczywiście o preparatach z fitrami przeciwsłonecznymi.

FILTRY PRZECIWSŁONECZNE to związki chemiczne, które chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzielimy je na dwie grupy:

 • FILTRY FIZYCZNE - odbijają i rozpraszają promienie słoneczne, zawierają substancje wielkocząsteczkowe, takie jak tlenek cynku, dwutlenek tytanu;
 • FILTRY CHEMICZNE - pochłaniają promieniowanie słoneczne docierające do skóry, należą do nich pochodne kwasu salicylowego i cynamonowego oraz dibenzoilometanu.

Dobry preparat fotoochronny powinien zawierać jeden filtr fizyczny i kilka chemicznych. 

W tej chwili dostępne są kosmetyki chroniące przed słońcem dostosowane do każdego rodzaju skóry: suchej, tłustej, trądzikowej. Niektóre linie kosmetyków posiadają także kremy z filtrami do cery dojrzałej oraz oczywiście preparaty fotoochronne dla dzieci i niemowląt. Wybierać można także wśród konsystencji preparatu (kremy, mleczka, balsamy, pianki, olejki) oraz sposobu nanoszenia na skórę.

A oto nasze niektóre propozycje...

Apteka Rodzinna filtry przeciwsłoneczne

PODSTAWOWE ZASADY OCHRONY SKÓRY PRZED SŁOŃCEM

 • Unikaj słońca w czasie największego upału, w godzinach między 1100 a 1500.
 • Pamiętaj o nakryciu głowy.
 • Pij dużo płynów.
 • Stosuj kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi. Preparaty takie nakładaj zawsze równomiernie na czystą i suchą skórę 15 - 20 minut przed wyjściem na słońce. Jest to bardzo ważne, gdyż składniki kosmetyku muszą się wchłonąć zanim zaczną działać.
 • Pamiętaj aby co 2 - 3 godziny ponownie nanosić krem z filtrem na skórę, koniecznie po kąpieli w wodzie lub dłuższym leżakowaniu.
 • Chroń oczy przed słońcem nosząc ciemne okulary.
 • Chroń znamiona, zastosuj specjalne plastry maskujące na znamiona.
 • Chroń przed słońcem swoje dzieci! Zastosuj najwyższą ochronę przeciwsłoneczną przeznaczoną specjalnie dla dzieci. Unikaj bezpośredniego wystawiania swoich pociech na działanie promieni słonecznych. W upalne dni zakładaj im przewiewne ubrania, pamiętaj o nakryciu głowy i nie przegrzewaj dzieci!
 • Filtry, nawet te o najwyższym faktorze, nigdy w pełni nie chronią przed słońcem. Faktyczna ochrona przeciwsłoneczna jest zawsze niższa niż ta deklarowana przez producenta. Nawet stosując filtr SPV 50+ można się opalić.
 • Niektóre leki mogą powodować fotoalergię - zapytaj o nie swojego farmaceutę.

Po więcej porad i wskazówek dotyczących bezpiecznego opalania zapraszamy do Aptek Rodzinnych!
Znajdziesz tutaj szeroką gamę preparatów z filtrami przeciwsłonecznymi a nasz personel pomoże Ci wybrać ten najbardziej odpowiedni dla Ciebie!

 

 

Uroda dla każdego

PIĘKNE WŁOSY POTRZEBUJĄ TWOJEGO WSPARCIA

Lato i wakacyjne wyjazdy niestety za nami. Wracamy do szkoły, pracy oraz codziennych obowiązków pozytywnie naładowani i zmotywowani. Wspólne wycieczki i wyjazdy pozostawiają nam mnóstwo wspomnień, często o urlopie przypomina nam wciąż jeszcze piękna opalenizna. Jednak wiemy, że nadmiar słońca może wyrządzić szkody nie tylko skórze, lecz również włosom. I to właśnie zniszczone, suche i wyglądające jak siano włosy także mogą nam uporczywie przypominać o urlopie nad morzem. Aby poprawić kondycję swoich włosów warto zadziałać z dwóch stron. Ważny jest zarówno odpowiedni dobór kosmetyków pielęgnujących do włosów, a więc szamponów, odżywek, masek, a także wzmocnienie włosów od wewnątrz poprzez stosowanie doustnych preparatów witaminowych.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu klientów przygotowaliśmy specjalne preparaty, które mają za zadanie wzmocnić włosy oraz poprawić ich kondycję.

apteka Rodzinna witaminy

Biotevit to suplement diety zawierający składniki wspomagające wzrost włosów:

 • biotynę w dawce 5 mg, która pomaga zachować zdrowe włosy oraz wspiera formowanie mieszków włosowych;
 • cynk, selen oraz witaminy B1, B6, B12 korzystnie wpływajace na budowę włosów i paznokci.

Zalecane spożycie: 1 tabletka dziennie.

 

Szampony z linii GREEN PHARMACY dostosowane są do każdego rodzaju włosów, a ich skład oparty jest na produktach naturalnych

Apteka Rodzinna szamponyApteka Rodzinna szamponyApteka Rodzinna szampony

Apteka Rodzinna szamponyApteka Rodzinna szamponyApteka Rodzinna szampony

Całą kurację uzupełnia wzmacniajacy eliksir do włosów.

Apteka Rodzinna szampony

GREEN PHARMACY TO MOC ZIÓŁ DOSTOSOWANA DO POTRZEB TWOCH WŁOSÓW!!!